Dánsko

Aktualizace: 15.4.2007

Skals Efterskole

Skals Efterskole se nachází v malém městečku Skals na Jutském polostrově. Je jednou ze 230 tzv. pokračovacích škol v Dánsku. Je jakousi přestupní stanicí mezi základní a střední školou a žáci zde tráví jeden a výjimečně i dva roky. Je školou internátní.

Skals Efterskole byla založena v roce 1990 a má 108 studentů, přesně tolik, jaká je kapacita ubytování ve třech pavilonech. Je to nový komplex, který umožňuje žákům trávit ve škole 7 dní v týdnu po 24 hodin denně. Škola poskytuje vzdělání teoretické - jazyky, business, počítače, i velmi praktické - šití, vaření, výroba keramiky, fotografování, hudba, sport. Každý žák se účastní všech aktivit spojených s každodenním životem, včetně přípravy jídla, obsluhování i úklidu. Důraz je kladen na umění přizpůsobit se životu v žákovské komunitě a na osobní zodpovědnost.

Součástí výuky je diskutování o světových problémech a zájem o mezinárodní politické dění (každý den ráno sledují v aule zprávy). Dále pak týdenní cesta do různých zemí Evropy na bázi reciprocity a pobytu v rodině.

Historie výměn se Skals Efterskole (tabulku připravujeme)

reciproční 1994 Skals Efterskole 7 dní 25 studentů Kuběnková, Skučková
reciproční 1996 Skals Efterskole 7 dní 36 studentů Skučková, Hubnerová, Janyš
reciproční 1997 Skals Efterskole 7 dní 38 studentů Kuběnková, Nováková, Chudá, Walterová

Napište nám
Administrace

© 2006 Gymnázium Ústí nad Orlicí
T.G.Masaryka 106
562 01, Ústí nad Orlicí