Lyžařské kurzy

Aktualizace: 18.4.2010

Na lyžařské kurzy jezdí studenti naší školy v sekundě na Dolní Moravu a potom ještě v kvintě a v prvním ročníku. Tyto vyšší ročníky jezdí většinou do Říček v O.h.

Hlavní náplň kurzů tvoří výcvik na sjezdových i běžeckých lyžích. Večer bývají besedy s lyžařskou tematikou (výzbroj a výstroj, bezpečný pohyb po horách, základy první pomoci atd.). Na závěr kurzu studenti absolvují závody ve slalomu i závody na běžkách. Výcvik družstev vedou zkušení instruktoři z řad profesorů gymnázia.

Miroslav Kašše

Lyžařský kurz 1.A – Říčky 2010

Na náš lyžařský kurz, který byl od soboty 13.2. do pátku 19.2.2010 se těšila celá 1.A a už měsíce dopředu jsme se domlouvali, kdo bude s kým na pokoji.

Odjezd byl od školy okolo 10:00. Všichni se dostavili včas, a tak s dodržením časového plánu nebyl žádný problém. Na chatě Karosa v Říčkách v Orlických horách jsme vystřídali třídu 5.B.

Ubytovací prostory byly v prvním a ve druhém patře. Pokoje byly příjemné a útulné, a tak ani nikomu nevadily jejich trochu menší rozměry a fakt, že některé oblečení jsme museli sušit na chodbě. V přízemí pak byla větší, dřevem obkládaná, jídelna. Sociální zařízení mě velmi příjemně překvapilo.

K snídani bylo vždy čerstvé pečivo a zelenina, sýry, salám či jogurty. Obědy a večeře mohly být snad trochu rozmanitější, ale komu nechutnalo, mohl si přímo na chatě objednat jiné jídlo.

Lyžovat jsme chodili na vlek Alma, který stál přímo vedle chaty. Sníh byl dobrý, ale sjezdovka byla bohužel neupravovaná. Tento faktor ovlivnil i sjezdové závody, které se pořádali ve čtvrtek odpoledne na již zmíněném svahu. Lyžařský a snowboardový výcvik probíhal též ve Ski Centru Říčky v Orlických horách. Tamější sjezdovky byly pěkně urolbované, nevýhodou však byl vysoký počet ostatních návštěvníků Ski Centra, zejména v neděli.

Co se počasí týče, sluníčko střídaly mlhy a naopak. Teploty se pohybovaly okolo -5°C až 3°C.

Kromě sjezdového výcviku jsme absolvovali výcvik ještě na běžkařský. Utvořili jsme tři družstva stejně jako na sjezdovky, ale s jiným obsazením. Každé družstvo pak podle své zdatnosti vyráželo odpoledne na výlety.

Večerní program většinou vytvářel pan profesor Kumpošt. Shlédli jsme různá doplňující lyžařská i snowboardová videa, měli jsme přednášku s pánem od Horské Služby a také vlastní prezentace, jejichž účelem bylo zase se trochu víc poznat mezi sebou.

První den nám bylo řečeno: „Užijte si to, protože právě tyhle chvíle si budete pamatovat.“ A je to tak. Lyžařský kurz nám všem přinesl mnoho nových, leckdy úsměvných, zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat a hlavně možnost zase se lépe poznat a být o něco déle s tak skvělými lidmi jako je má třída 1.A!

Zuzana Tykvová

zpět nahoru

Lyžařský kurz 1.A

Naše třída se 6.-12.1.2008 zúčastnila lyžařského kurzu na Dolní Moravě.

Přijeli jsme dopoledne a hned po obědě jsme se vydali na svah. Rozdělili jsme se do tří skupin, dvě družstva lyžařů vedli pan profesor Falta a paní profesorka Pešková, protože i my jdeme s dobou, vytvořili jsme osmičlenné družstvo snowboardistů pod vedením pana profesora Plocka.

Na slunném a krásně upraveném svahu se nám skvěle lyžovalo i v pondělí. V úterý jsme se v mlhavém počasí vydali sice na méně upravený, ale zato strmější svah na Větrném vrchu. Večer jsme měli přednášku o mazání lyží,abychom si je na druhý den dobře namazali. Ve středu, třetí den výcviku, jsme se vydali na běžky. Pan profesor Falta nasadil ostré tempo ve stopě podél řeky Moravy. Všichni jsme ale trasu zvládli a za odměnu jsme se stavili „U Marcelky“ na vychlazenou kofču. Čtvrtek byl opět ve znamení sjezdování na Větrném vrchu. Večer jsme strávili shlédnutím videokazety Škola carvingu.

Pátek se nesl v závodním duchu. Dopoledne byl slalom, který mezi lyžaři suveréně vyhrál Petr Hanuš a mezi dívkami Lenka Jasanská. A jestli se ptáte kdo byl nejrychlejší na snowboardu, tak tady máte odpověď: dívčí vítězkou se stala Monika Andrlová, která pouze o 0,4s porazila Anežku Souškovou a mezi kluky Lukáš Kropáček, který porazil favorizovaného Víťu Veselého, který upadl v 1. kole. Odpoledne jsme absolvovali závody na běžkách, mezi kluky vyhrál opět Petr Hanuš a mezi dívkami Lucka Meixnerová. Protože páni profesoři mají rádi překvapení, jeli jsme ještě štafety.

V sobotu ráno jsme se sbalili, následovalo poslední společné foto a cesta domů, i když se nám vůbec, ale vůbec nechtělo.

Martina Diblíková

zpět nahoru

Napište nám
Administrace

© 2006 Gymnázium Ústí nad Orlicí
T.G.Masaryka 106
562 01, Ústí nad Orlicí