Den otevřených dveří

Aktualizace: 29.11.2010

Den otevřených dveří pořádá Gymnázium Ústí nad Orlicí každý rok v listopadu. Součástí akce je vždy i informativní schůzka pro zájemce o studium. Jste srdečně zváni!

Den otevřených dveří 2010 a 65 let Gymnázia v Ústí nad Orlicí

Den otevřených dveří proběhl 26. a 27. listopadu - představili jsme školu v celé její kráse, a hlavně při různých činnostech. Návštěvníci si vyzkoušeli chemické a fyzikální pokusy, zahráli si volejbal, zacvičili v posilovně, prohlédli si výstavy fotografií a vícerozměrných předmětů z akcí školy (zahraniční zájezdy, kurzy, divadelní představení aj.), a ptali se vedení a učitelů na všechno možné.

Prohlédněte si plakát akce.

25. října 1946 začal první školní kok ústeckého gymnázia. Završilo se několikaleté úsilí městských konšelů a řady institucí o zřízení školy poskytující všeobecné vzdělání.

Letos je to tedy 65 let. Před pěti lety jsme si připomenuli „šedesátku“, vydali druhý díl almanachu, upomínkové předměty, představili jsme školu na dvoudenním Dni otevřených dveří a uspořádali jsme slavnostní večer v Roškotově divadle se studentským představením hry Študáci a kantoři. Letošní jubileum nebudeme připomínat velkými akcemi, od minulých oslav uplynulo jen pět let a „pětašedesátka“ není zas až tak kulatá. Přesto si minimálně dvakrát v tomto školním roce výročí připomeneme.

Další připomínka výročí bude v červnu příštího roku, v Roškotově divadle uspořádáme slavnostní večer, tradičně na něm odměníme úspěšné řešitele olympiád a kvalitní umístění v různých soutěžích vědomostních či sportovních. Druhou polovinu vyplní znovu divadelní představení, které připravuje dramatický kroužek s Lenkou Janyšovou. Podrobnosti k této druhé akci včas zveřejníme!

Srdečně zve Miloslav Chvátil, ředitel školy.
zpět nahoru

Napište nám
Administrace

© 2006 Gymnázium Ústí nad Orlicí
T.G.Masaryka 106
562 01, Ústí nad Orlicí